Sukienki na ślub cywilny

Coraz więcej kobiet w ostatnim czasie decyduje się na ślub cywilny. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę może być to wspaniałe rozwiązanie, jeżeli nie chcemy zalegalizować naszego związku w kościele. Mając nawet tylko ślub cywilny, mamy tak naprawdę więcej praw w stosunku do naszego partnera, nawet dowiadując się o jego stanie zdrowia w szpitalu. Jednak wiele kobiet traktuje ślub cywilny jako niezbyt istotną uroczystość. Czy rzeczywiście tak musi być?

Aktywne filtry

Wyraź siebie podczas ślubu cywilnego

Zdecydowanie ślub kościelny kojarzy nam się z pięknymi, strojnymi sukniami panny młodej. To właśnie podczas tej ceremonii uroczyście dokonuje się akt małżeństwa przed Bogiem. Każda panna młoda chce w tym czasie wyglądać jak najlepiej, ponieważ cały kościół skupia właśnie na niej swój wzrok. Jednak bardzo często w przypadku ślubu cywilnego wygląd dla wielu kobiet nie ma już tak dużego znaczenia. W szczególności zauważa się taki trend, gdy jest to kolejny ślub panny młodej. To błąd! Nawet w przypadku ślubu cywilnego nie trzeba zakładać nudnych garsonek. Warto zdecydować się na prawdziwą sukienkę, która być może będzie nieco bardziej skromna, jednak wciąż można zrobić duże wrażenie na gościach. Jaki model wybrać?

Najlepsze sukienki na ślub cywilny

Na pewno decydując się na ślub cywilny warto pamiętać o tym, że choć jest to spotkanie często tylko w urzędzie, możemy z powodzeniem wybrać atrakcyjną sukienkę na ślub cywilny. Warto w tym przypadku postawić na proste kreacje, które przede wszystkim podkreślą wszystkie atuty naszej figury. Jeżeli przyszła panna młoda jest szczupła i wysoka, może zdecydować się na gładką, długą sukienkę, bardzo opiętą. Jest to wspaniałe rozwiązanie, które podkreśli wszelkie atuty, a na pewno zaproszeni goście nie będą mogli oderwać wzroku. Kolejno jeżeli mamy nieco szersze biodra lub też kilka nadmiarowych kilogramów w rejonie talii, możemy zdecydować się na krótszą, ale rozkloszowaną sukienkę. Bardzo modne w ostatnim czasie są także proste suknie ślubne, jednak z dodatkiem falbanki w pasie, tak zwane baskinki. Oczywiście suknia ślubna, która będzie ubrana na ślub cywilny nie musi być w kolorze białym. Może to być ciemna biel, szarość, a nawet kolor ecru. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się także suknie ślubne w kolorze pudrowego różu.

Popularne sukienki na ślub cywilny pudrowy róż

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że jeżeli wiemy, że będziemy się niekomfortowo czuć w takim kolorze, z powodzeniem można wybrać pudrowy róż. Jest to także wspaniały kolor, jeżeli przykładowo bierzemy ślub po raz kolejny i nie chcemy koloru czystej bieli. Tak naprawdę pudrowy róż może z powodzeniem pasować do każdej kobiety, niezależnie od jej wieku oraz karnacji. Warto zwrócić uwagę również na dodatki, ponieważ można dobrać w podobnym kolorze, jak również nawet kwiaty mogą być utrzymane w kolorze pudrowego różu, co na pewno będzie dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na eleganckie sukienki nawet organizując ślub cywilny, ponieważ na pewno będzie to dzięki temu niezapomniany dzień.